01 lutego 2016

Strona główna Poradnik W jaki sposób skorzystać z programu MDM?

W jaki sposób skorzystać z programu MDM?

Aby przystąpić do programu należy w wybranym banku złożyć wniosek o kredyt, do którego trzeba dołączyć następujące dokumenty:

- oświadczenie o spełnieniu na dzień złożenia wniosku warunków umożliwiających przystąpienie do programu, złożone w formie pisemnej. Do oświadczenia należy dołączyć drugie, zawierające informację, że warunki te będą spełnione również w dniu nabycia mieszkania. Uwaga! Warunek ten nie dotyczy osób lub małżeństw wychowujących co najmniej troje dzieci.

- w przypadku osób posiadających umowę najmu lokalu mieszkalnego lub posiadania spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu – złożone w formie pisemnej zobowiązanie do rozwiązania umowy najmu i opuszczenia lokalu mieszkalnego lub zrzeczenia się spółdzielczego lokatorskiego prawa do tego lokalu i opuszczenia go w terminie 6 miesięcy od daty zawarcia umowy o ustanowieniu lub przeniesieniu własności mieszkania.

- złożone w formie pisemnej oświadczenie wskazujące, że zakupione mieszkanie będzie wykorzystywane na własne potrzeby mieszkaniowe.

Oprócz powyższych bank, w którym składany jest wniosek, może wymagać od beneficjenta okazania innych dokumentów potwierdzających spełnienie przez niego warunków określonych przez ustawę (np. wieku, ceny i powierzchni lokalu). O tym, czy beneficjent posiada wymaganą zdolność kredytową, decydują wewnętrzne procedury wybranego banku.

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.